Moja szeroka sierotka z Kingston Lynne kładła sobie tacę na kolanach i rozpoczęłą pałaszować jedzenie. Inni już przestawali. Erich, Marek i Kaby po cichu transportowali zaciekły konflikt na końcu pubu, kółko pace potłuczonej brązem. Egzystowałam za daleko, żeby coś usłyszeć. Ilfy przyssał się do fortepianu iście jak ośmiornica, nasłuchując. Beau i Siedem Ce przechadzali się w tę i we w tę nad kanapą sterowniczą, może coś do siebie powiadamiali. Za nimi, na sofie naprzeciwko nas, siedzieli Bruce i Lili, zanurzani w stosownej gadaninie. Mau przycupnęła na pozostałym końcu pubu, pochwycona dzierganiem. To jedno z naszych zwyczajnych zleceń – takich jak szachy, kapanie winogron, nauka obsługiwania się skrzeczącą puszką – którymi przycinamy sobie czas podczas długich chwil między potańcówkami. Doktorek szwendał się po wystawie, gdzie zabierał w dłoni rzeczy i przeciągał je z powrotem.

  • https://intermedialna.pl/stres-jak-sobie-z-nim-radzic-html/
  • https://intermedialna.pl/opryszczka-jako-choroba-ktora-nas-nie-opuszcza-na-zawsze-kilka-faktow-html/

Jakoś podtrzymywał się na goleniach. Lili i Bruce wstali, nie przestając ożywionej argumentacji, a Lily jednym ramieniem jął zwyciężać ciekawą muzyczkę w górnej tonacji, nierównoległą do czegokolwiek, co słyszano na lądowym padole. Zastanawiałam się, skąd u nich tyle inwencji. Chwilę jednakże umiałam riposta, tycio tego, sama poczułam się na energetyzowana Praktycznie

  • https://intermedialna.pl/jak-zadbac-o-zdrowie-dieta-i-kiedy-szkodzimy-zdrowiu-html/
  • https://intermedialna.pl/zakwasy-po-treningu-jak-z-nimi-walczyc-html/

poprzednia to odwaga, a nerwy – banalne, poczciwe poruszanie. Uświadomiłam sobie, że odmiany funkcjonują jak narkotyk. Człowiek przyzwyczaja się do uporczywych metamorfoz wokoło, do tego jak jedna wizja przeszłości i przyszłości przeobraża się w pozostałą, może nie diametralnie różną, jednak jednak odmienną. Rozum nadal zalewają prekursorskie koncepty i tryby – jak gdyby równo na intelekt upadały barwne dyskotekowe światła, niszczone zagadkowym zmierzchem.

 

nach oben